Vishay/Dale RWR78N32R4FRRSL
RWR78N32R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N32R4FRRSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N32R4FRRSL.pdf
Availability of RWR78N32R4FRRSL
QUANTITY
RWR78N32R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N32R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N32R4FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N32R4FRRSL
Related LinksRWR78N3, RWR78N32R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N32R4FRRSL Details Description
Related parts for RWR78N32R4FRRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS R/A datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-SON datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 14POS REV SER 1 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A TO252-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 350VAC 2AG datasheet.pdf
6+2 MALE 90 DEG CONN W J/S datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
VARISTOR 185V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf