Vishay/Dale RWR78N34R8FRRSL
RWR78N34R8FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N34R8FRRSL
Brief Description
RES 34.8 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N34R8FRRSL.pdf
Availability of RWR78N34R8FRRSL
QUANTITY
RWR78N34R8FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N34R8FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N34R8FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N34R8FRRSL
Related LinksRWR78N3, RWR78N34R8FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N34R8FRRSL Details Description
Related parts for RWR78N34R8FRRSL
IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
COVER ABS FOR PB-1574-BF 1=10PCS datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 30mA Backlight 10-SON (3x3) datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 9VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 550MA 330 MOHM datasheet.pdf