Vishay/Dale RWR78N7320FSBSL
RWR78N7320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78N7320FSBSL
Brief Description
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78N7320FSBSL.pdf
Availability of RWR78N7320FSBSL
QUANTITY
RWR78N7320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78N7320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78N7320FSBSL
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78N7320FSBSL
Related LinksRWR78N7, RWR78N7320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78N7320FSBSL Details Description
Related parts for RWR78N7320FSBSL
CONN RCPT 23POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 15A TO220SIS datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
07+07 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
BR TIP JK HORIZL PCB MNT .080 datasheet.pdf
CAB CON 16 PIN 22/20 F80 A36 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CABLE SKT M12 datasheet.pdf