Vishay/Dale RWR78S1330BRRSL
RWR78S1330BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S1330BRRSL
Brief Description
RES 133 OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S1330BRRSL.pdf
Availability of RWR78S1330BRRSL
QUANTITY
RWR78S1330BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S1330BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S1330BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S1330BRRSL
Related LinksRWR78S1, RWR78S1330BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S1330BRRSL Details Description
Related parts for RWR78S1330BRRSL
TERM GND BRANCH 2.5MM WM GN/YLW datasheet.pdf
HEADER RA DR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36POWERSSO datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf