Vishay/Dale RWR78S22R1FSBSL
RWR78S22R1FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S22R1FSBSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S22R1FSBSL.pdf
Availability of RWR78S22R1FSBSL
QUANTITY
RWR78S22R1FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S22R1FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S22R1FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S22R1FSBSL
Related LinksRWR78S2, RWR78S22R1FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S22R1FSBSL Details Description
Related parts for RWR78S22R1FSBSL
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 26 POS .137 SMD datasheet.pdf
DEMO FIXTURE FOR SOT-23 OPAMP'S datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 1KW 200V datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM SMPO094F137F LM (CONT) datasheet.pdf
RES SMD 0.0412 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf