Vishay/Dale RWR78S2320FRS73
RWR78S2320FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S2320FRS73
Brief Description
RES 232 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S2320FRS73.pdf
Availability of RWR78S2320FRS73
QUANTITY
RWR78S2320FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S2320FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR78S2320FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S2320FRS73
Related LinksRWR78S2, RWR78S2320FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S2320FRS73 Details Description
Related parts for RWR78S2320FRS73
CONN FERRULE TIN CRIMP NATURAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 5MM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
TOOL INSERT TWZR M81969/8-03 B datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE PIN datasheet.pdf
47UF 200V 12.5X44.5 105C AXI datasheet.pdf