Vishay/Dale RWR78S3012FSRSL
RWR78S3012FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3012FSRSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3012FSRSL.pdf
Availability of RWR78S3012FSRSL
QUANTITY
RWR78S3012FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3012FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3012FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3012FSRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3012FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3012FSRSL Details Description
Related parts for RWR78S3012FSRSL
SWITCH SD2 NEUTRAL POLE datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8UMAX datasheet.pdf
SHORTING LINK PRE-ASSY 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 3.31K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf