Vishay/Dale RWR78S30R0DRRSL
RWR78S30R0DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S30R0DRRSL
Brief Description
RES 30 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S30R0DRRSL.pdf
Availability of RWR78S30R0DRRSL
QUANTITY
RWR78S30R0DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S30R0DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S30R0DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S30R0DRRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S30R0DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S30R0DRRSL Details Description
Related parts for RWR78S30R0DRRSL
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 10M datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf