Vishay/Dale RWR78S3322FRS73
RWR78S3322FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3322FRS73
Brief Description
RES 33.2K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3322FRS73.pdf
Availability of RWR78S3322FRS73
QUANTITY
RWR78S3322FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3322FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR78S3322FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3322FRS73
Related LinksRWR78S3, RWR78S3322FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3322FRS73 Details Description
Related parts for RWR78S3322FRS73
TRANS NPN 50V 0.15A SOT-346 TR datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf