Vishay/Dale RWR78S3401FRBSL
RWR78S3401FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3401FRBSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3401FRBSL.pdf
Availability of RWR78S3401FRBSL
QUANTITY
RWR78S3401FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3401FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3401FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3401FRBSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3401FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3401FRBSL Details Description
Related parts for RWR78S3401FRBSL
RECTIFIER BRIDGE 100V 1.5A DF-S datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 9.5A I2PAK datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 208PQFP datasheet.pdf
KIT DEV FOR L138-FG-225-RC datasheet.pdf
RES 8.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf