Vishay/Dale RWR78S3481FRRSL
RWR78S3481FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3481FRRSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3481FRRSL.pdf
Availability of RWR78S3481FRRSL
QUANTITY
RWR78S3481FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3481FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3481FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3481FRRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3481FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3481FRRSL Details Description
Related parts for RWR78S3481FRRSL
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH LINE CARD ACCESS 16-MLP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC38050 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
XBEE PRO XSC S3B 900MHZ 250MW datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 270 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.4A 57.6 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf