Vishay/Dale RWR78S3832FSRSL
RWR78S3832FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3832FSRSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3832FSRSL.pdf
Availability of RWR78S3832FSRSL
QUANTITY
RWR78S3832FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3832FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3832FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3832FSRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3832FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3832FSRSL Details Description
Related parts for RWR78S3832FSRSL
GDT 260V 20KA datasheet.pdf
GDT 350V 20KA datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 14SOIC datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT DUAL ECL-TTL 28PLCC datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.6GHZ SMD WIMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 36POS datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf