Vishay/Dale RWR78S3921FSBSL
RWR78S3921FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3921FSBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3921FSBSL.pdf
Availability of RWR78S3921FSBSL
QUANTITY
RWR78S3921FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3921FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3921FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3921FSBSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3921FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3921FSBSL Details Description
Related parts for RWR78S3921FSBSL
CONN PLUG 20POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
DIODE VARACTOR LV 500Q SOD-523 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5A SOT-428 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
FUSE 700A 1250V 3FKE/115 AR CU datasheet.pdf
RELAY PHOTOMOS 40V .12A SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 24AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf