Vishay/Dale RWR78S3922FRB12
RWR78S3922FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3922FRB12
Brief Description
RES 39.2K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3922FRB12.pdf
Availability of RWR78S3922FRB12
QUANTITY
RWR78S3922FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3922FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S3922FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3922FRB12
Related LinksRWR78S3, RWR78S3922FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3922FRB12 Details Description
Related parts for RWR78S3922FRB12
LED 4.9MM FLAT TOP GREEN PANELMT datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 208CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 34A TO-252 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 5.12K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 7M datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO213AB datasheet.pdf