Vishay/Dale RWR78S3R32FRRSL
RWR78S3R32FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S3R32FRRSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S3R32FRRSL.pdf
Availability of RWR78S3R32FRRSL
QUANTITY
RWR78S3R32FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S3R32FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S3R32FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S3R32FRRSL
Related LinksRWR78S3, RWR78S3R32FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S3R32FRRSL Details Description
Related parts for RWR78S3R32FRRSL
IC POWER MONITOR 20NS 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMPC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A SOT223-3 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CONV TRUE RMS-DC LP 20QSOP datasheet.pdf
ECCOSTOCK PT. SQUEEZE BOTTLE datasheet.pdf
BOARD CONTROL STEPPER MOTOR datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 2DIGIT GREEN CA SMD datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
2200UF 63V 25,4X30 datasheet.pdf