Vishay/Dale RWR78S4321FRB12
RWR78S4321FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S4321FRB12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S4321FRB12.pdf
Availability of RWR78S4321FRB12
QUANTITY
RWR78S4321FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S4321FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR78S4321FRB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S4321FRB12
Related LinksRWR78S4, RWR78S4321FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S4321FRB12 Details Description
Related parts for RWR78S4321FRB12
IC MICROMONITOR 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A SO8FL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CA 50 24F OFNP MPO datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 60A 32V datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 23PQFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 1.2A 7W datasheet.pdf