Vishay/Dale RWR78S4321FRBSL
RWR78S4321FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S4321FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S4321FRBSL.pdf
Availability of RWR78S4321FRBSL
QUANTITY
RWR78S4321FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S4321FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S4321FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)