Vishay/Dale RWR78S4321FRBSL
RWR78S4321FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S4321FRBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S4321FRBSL.pdf
Availability of RWR78S4321FRBSL
QUANTITY
RWR78S4321FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S4321FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S4321FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S4321FRBSL
Related LinksRWR78S4, RWR78S4321FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S4321FRBSL Details Description
Related parts for RWR78S4321FRBSL
CONN DB50 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 3-20V 16-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ANTENNA 880-960MHZ 3DBI SMA FML datasheet.pdf
IC FPGA 498 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PWRBLADE RA HDR datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf