Vishay/Dale RWR78S6810FSBSL
RWR78S6810FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR78S6810FSBSL
Brief Description
RES 681 OHM 10W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR78S6810FSBSL.pdf
Availability of RWR78S6810FSBSL
QUANTITY
RWR78S6810FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR78S6810FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR78S6810FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR78S6810FSBSL
Related LinksRWR78S6, RWR78S6810FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR78S6810FSBSL Details Description
Related parts for RWR78S6810FSBSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK DIVIDER 10MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONN RING UNINS 16-20AWG datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
OPTIC HOLDER 26.5MM AVEON WHITE datasheet.pdf
CONN FORK LOCK INSUL #1/4 100PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf