Vishay/Dale RWR80N1210FSRSL
RWR80N1210FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N1210FSRSL
Brief Description
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N1210FSRSL.pdf
Availability of RWR80N1210FSRSL
QUANTITY
RWR80N1210FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N1210FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N1210FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N1210FSRSL
Related LinksRWR80N1, RWR80N1210FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N1210FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N1210FSRSL
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 16SOIC datasheet.pdf
CARD GUIDE FOR 2.73" PC BOARDS datasheet.pdf
IC LATCH R-S QUAD P/N 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 510PF 150V 1111 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf