Vishay/Dale RWR80N1271BRBSL
RWR80N1271BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N1271BRBSL
Brief Description
RES 1.27K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N1271BRBSL.pdf
Availability of RWR80N1271BRBSL
QUANTITY
RWR80N1271BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N1271BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N1271BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N1271BRBSL
Related LinksRWR80N1, RWR80N1271BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N1271BRBSL Details Description
Related parts for RWR80N1271BRBSL
CONN PCI EXPRESS 64POS VERT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC DTV TUNER WORLDWIDE 32-QFN datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG INLINE 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf