Vishay/Dale RWR80N22R0FSB12
RWR80N22R0FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N22R0FSB12
Brief Description
RES 22 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N22R0FSB12.pdf
Availability of RWR80N22R0FSB12
QUANTITY
RWR80N22R0FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N22R0FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80N22R0FSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N22R0FSB12
Related LinksRWR80N2, RWR80N22R0FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N22R0FSB12 Details Description
Related parts for RWR80N22R0FSB12
CONVERT DC/DC 0.75 5.5V @ 3A SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 5POS STR SHIELD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf