Vishay/Dale RWR80N23R7FRB12
RWR80N23R7FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N23R7FRB12
Brief Description
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N23R7FRB12.pdf
Availability of RWR80N23R7FRB12
QUANTITY
RWR80N23R7FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N23R7FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80N23R7FRB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N23R7FRB12
Related LinksRWR80N2, RWR80N23R7FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N23R7FRB12 Details Description
Related parts for RWR80N23R7FRB12
IDC CABLE - CKR34G/AE34M/CKR34G datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf