Vishay/Dale RWR80N3320FSBSL
RWR80N3320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3320FSBSL
Brief Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3320FSBSL.pdf
Availability of RWR80N3320FSBSL
QUANTITY
RWR80N3320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N3320FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3320FSBSL
Related LinksRWR80N3, RWR80N3320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3320FSBSL Details Description
Related parts for RWR80N3320FSBSL
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 3KN/80 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 26POS datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V/1.8V 8VSON datasheet.pdf