Vishay/Dale RWR80N3320FSS73
RWR80N3320FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3320FSS73
Brief Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3320FSS73.pdf
Availability of RWR80N3320FSS73
QUANTITY
RWR80N3320FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3320FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR80N3320FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3320FSS73
Related LinksRWR80N3, RWR80N3320FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3320FSS73 Details Description
Related parts for RWR80N3320FSS73
CONN HOUSNG 12POS .100 POL W/STR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC RIPPLE COUNTER 8BIT HS 28PLCC datasheet.pdf
IC WEST BRIDGE ANTIOCH 81WLCSP datasheet.pdf
LED SNAP-IN PANEL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE, RA 1M datasheet.pdf
POT 100 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf