Vishay/Dale RWR80N3480FSRSL
RWR80N3480FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3480FSRSL
Brief Description
RES 348 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3480FSRSL.pdf
Availability of RWR80N3480FSRSL
QUANTITY
RWR80N3480FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3480FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N3480FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3480FSRSL
Related LinksRWR80N3, RWR80N3480FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3480FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N3480FSRSL
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 600MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 4.73"L X 3.95"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1W 5.1 OHM 5% datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf