Vishay/Dale RWR80N3830FRB12
RWR80N3830FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N3830FRB12
Brief Description
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N3830FRB12.pdf
Availability of RWR80N3830FRB12
QUANTITY
RWR80N3830FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N3830FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR80N3830FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N3830FRB12
Related LinksRWR80N3, RWR80N3830FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N3830FRB12 Details Description
Related parts for RWR80N3830FRB12
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT SATA 7POS R/A W/LATCH datasheet.pdf
AMMETER 0-2000A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf