Vishay/Dale RWR80N4R99FSRSL
RWR80N4R99FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N4R99FSRSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N4R99FSRSL.pdf
Availability of RWR80N4R99FSRSL
QUANTITY
RWR80N4R99FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N4R99FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N4R99FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N4R99FSRSL
Related LinksRWR80N4, RWR80N4R99FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N4R99FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N4R99FSRSL
DSUB CABLE - CFP09G/AE09M/X datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 6.3V 20% 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BUTT SPLICE TAPED (BS-N-331T) datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf