Vishay/Dale RWR80N64R9FSRSL
RWR80N64R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N64R9FSRSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N64R9FSRSL.pdf
Availability of RWR80N64R9FSRSL
QUANTITY
RWR80N64R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N64R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N64R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N64R9FSRSL
Related LinksRWR80N6, RWR80N64R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N64R9FSRSL Details Description
Related parts for RWR80N64R9FSRSL
STRIPPER WIRE 28-12AWG PTFE datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 9UCSP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf