Vishay/Dale RWR80N69R8FSBSL
RWR80N69R8FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N69R8FSBSL
Brief Description
RES 69.8 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N69R8FSBSL.pdf
Availability of RWR80N69R8FSBSL
QUANTITY
RWR80N69R8FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N69R8FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N69R8FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N69R8FSBSL
Related LinksRWR80N6, RWR80N69R8FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N69R8FSBSL Details Description
Related parts for RWR80N69R8FSBSL
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE ENH 0.3X0.3 CERM datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf