Vishay/Dale RWR80N8450DRBSL
RWR80N8450DRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80N8450DRBSL
Brief Description
RES 845 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80N8450DRBSL.pdf
Availability of RWR80N8450DRBSL
QUANTITY
RWR80N8450DRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80N8450DRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80N8450DRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80N8450DRBSL
Related LinksRWR80N8, RWR80N8450DRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80N8450DRBSL Details Description
Related parts for RWR80N8450DRBSL
CONN HOUSING 64POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 110W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO252AA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf