Vishay/Dale RWR80S1300FRRSL
RWR80S1300FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1300FRRSL
Brief Description
RES 130 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1300FRRSL.pdf
Availability of RWR80S1300FRRSL
QUANTITY
RWR80S1300FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1300FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1300FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1300FRRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1300FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1300FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S1300FRRSL
CAP ALUM 4700UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
PROTECT HEADER RT/ANG 24 CONTACT datasheet.pdf
RACK CARD GUIDE 3.0" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" STACKER datasheet.pdf
BOARD EVAL DEV PLATFORM ORSO42G5 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf