Vishay/Dale RWR80S1330BMB12
RWR80S1330BMB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1330BMB12
Brief Description
RES 133 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1330BMB12.pdf
Availability of RWR80S1330BMB12
QUANTITY
RWR80S1330BMB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1330BMB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S1330BMB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1330BMB12
Related LinksRWR80S1, RWR80S1330BMB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1330BMB12 Details Description
Related parts for RWR80S1330BMB12
IC LED Driver Linear 120mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
IC SUPER MPU 4.65 250MA 16SOIC datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 1206 datasheet.pdf
LI98CN THERM TAPE 300X300X0.18MM datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OFF-DELAY WITH RESET IP65 SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 390 NF 10% 2000VDC RAD datasheet.pdf