Vishay/Dale RWR80S1330FSRSL
RWR80S1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1330FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1330FSRSL.pdf
Availability of RWR80S1330FSRSL
QUANTITY
RWR80S1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1330FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1330FSRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1330FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S1330FSRSL
IDC CABLE- APK10A/ AE10M / X datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
GDT 90V 30% 2KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 50G STUD MOUNT datasheet.pdf
RES 132K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
ANAHEIM STEPPER DRIVE #MBC-158 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W LEADS datasheet.pdf
RACK PLEXIGLASS DOOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf