Vishay/Dale RWR80S1470BSRSL
RWR80S1470BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1470BSRSL
Brief Description
RES 147 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1470BSRSL.pdf
Availability of RWR80S1470BSRSL
QUANTITY
RWR80S1470BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1470BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1470BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1470BSRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1470BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1470BSRSL Details Description
Related parts for RWR80S1470BSRSL
RES .033 OHM 1% 1W AXIAL WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 40.0KHZ TOP datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 LOCKING TAB CLIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.6V SSOT24-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 9PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C S 3" YEL JACKS NI datasheet.pdf