Vishay/Dale RWR80S15R4BSB12
RWR80S15R4BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S15R4BSB12
Brief Description
RES 15.4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S15R4BSB12.pdf
Availability of RWR80S15R4BSB12
QUANTITY
RWR80S15R4BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S15R4BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S15R4BSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S15R4BSB12
Related LinksRWR80S1, RWR80S15R4BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S15R4BSB12 Details Description
Related parts for RWR80S15R4BSB12
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE 3POS R/A PLUG 5M datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.6V 75MA TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.7A 82 MOHM SMD datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2PAIR HM-ZD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FRAM 40VQFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 832KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
AC DRIVE, 460VAC 75HP 105A NEM datasheet.pdf