Vishay/Dale RWR80S1650FMBSL
RWR80S1650FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1650FMBSL
Brief Description
RES 165 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1650FMBSL.pdf
Availability of RWR80S1650FMBSL
QUANTITY
RWR80S1650FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1650FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1650FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)165
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1650FMBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1650FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1650FMBSL Details Description
Related parts for RWR80S1650FMBSL
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 16K EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
HAND TOOL FOR TM3P-64P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN PIN CONT 22-20AWG 1=250PCS datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 600MA AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf