Vishay/Dale RWR80S1R33FSBSL
RWR80S1R33FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1R33FSBSL
Brief Description
RES 1.33 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1R33FSBSL.pdf
Availability of RWR80S1R33FSBSL
QUANTITY
RWR80S1R33FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1R33FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1R33FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1R33FSBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1R33FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1R33FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S1R33FSBSL
CONN PLUG 3POS W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0502 datasheet.pdf
IGBT 2500V 170A 780W PLUS247 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
IC MUX SPDT TRIPLE 16QFN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 2A 8EMH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf