Vishay/Dale RWR80S21R5FSBSL
RWR80S21R5FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S21R5FSBSL
Brief Description
RES 21.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S21R5FSBSL.pdf
Availability of RWR80S21R5FSBSL
QUANTITY
RWR80S21R5FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S21R5FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S21R5FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S21R5FSBSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S21R5FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S21R5FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S21R5FSBSL
HSHRINK MARKER.19X.5" YLW 200/RL datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET ISE40/ZSE40 datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER BOARD FOR AS5263 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA BLACK datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf