Vishay/Dale RWR80S2210FSBSL
RWR80S2210FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2210FSBSL
Brief Description
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2210FSBSL.pdf
Availability of RWR80S2210FSBSL
QUANTITY
RWR80S2210FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2210FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2210FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2210FSBSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2210FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2210FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S2210FSBSL
PHOTODIODE UV ENH 2.5MM TO-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SSD 60GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 18W datasheet.pdf