Vishay/Dale RWR80S22R6FSRSL
RWR80S22R6FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S22R6FSRSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S22R6FSRSL.pdf
Availability of RWR80S22R6FSRSL
QUANTITY
RWR80S22R6FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S22R6FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S22R6FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S22R6FSRSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S22R6FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S22R6FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S22R6FSRSL
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 12GBIT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 5.5V 7A datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf