Vishay/Dale RWR80S2321FRRSL
RWR80S2321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2321FRRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2321FRRSL.pdf
Availability of RWR80S2321FRRSL
QUANTITY
RWR80S2321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2321FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2321FRRSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2321FRRSL Details Description
Related parts for RWR80S2321FRRSL
KEYPAD RUBBER 4X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 10DFN datasheet.pdf
MODULE WIFLY 802.11B RP-SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
OSC XO 19.2MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC R6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 111POS 1.27MM T/H datasheet.pdf