Vishay/Dale RWR80S2430FMBSL
RWR80S2430FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2430FMBSL
Brief Description
RES 243 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2430FMBSL.pdf
Availability of RWR80S2430FMBSL
QUANTITY
RWR80S2430FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2430FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2430FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2430FMBSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2430FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2430FMBSL Details Description
Related parts for RWR80S2430FMBSL
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 25NS 80TQFP datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX EU BUNDLE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 6"W datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 OPEN SN/PB datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf