Vishay/Dale RWR80S24R0FSB12
RWR80S24R0FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S24R0FSB12
Brief Description
RES 24 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S24R0FSB12.pdf
Availability of RWR80S24R0FSB12
QUANTITY
RWR80S24R0FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S24R0FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S24R0FSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S24R0FSB12
Related LinksRWR80S2, RWR80S24R0FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S24R0FSB12 Details Description
Related parts for RWR80S24R0FSB12
IC OPAMP GP 2MHZ 8SSOP datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV NP0 2225 datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC BINARY CNTR/DIV RIPL 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS 148.352MHZ LVDS SMD datasheet.pdf