Vishay/Dale RWR80S2670FSRSL
RWR80S2670FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S2670FSRSL
Brief Description
RES 267 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S2670FSRSL.pdf
Availability of RWR80S2670FSRSL
QUANTITY
RWR80S2670FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S2670FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S2670FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S2670FSRSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S2670FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S2670FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S2670FSRSL
DC/DC CONVERTER 1.5V 12W datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
TERMINAL STRIP STD 3 POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CABLE ASSY 190MM IPX MHF RSMAF datasheet.pdf
GRIP TIE 6X.5" FLAME RATED datasheet.pdf
SIZE 16, CLASS D, JUNCTION MODUL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf