Vishay/Dale RWR80S26R7FSRSL
RWR80S26R7FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S26R7FSRSL
Brief Description
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S26R7FSRSL.pdf
Availability of RWR80S26R7FSRSL
QUANTITY
RWR80S26R7FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S26R7FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S26R7FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S26R7FSRSL
Related LinksRWR80S2, RWR80S26R7FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S26R7FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S26R7FSRSL
RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 48POS STR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 40V 200MA DO35 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPST 20SSOP datasheet.pdf
RES 5.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 7C datasheet.pdf