Vishay/Dale RWR80S3300BSB12
RWR80S3300BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3300BSB12
Brief Description
RES 330 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3300BSB12.pdf
Availability of RWR80S3300BSB12
QUANTITY
RWR80S3300BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3300BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR80S3300BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3300BSB12
Related LinksRWR80S3, RWR80S3300BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3300BSB12 Details Description
Related parts for RWR80S3300BSB12
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.55A 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
INSERT FEMALE 12+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20DHVQFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ASSY, DIE, SOLISTRAND, 14/12 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf