Vishay/Dale RWR80S3300FSBSL
RWR80S3300FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3300FSBSL
Brief Description
RES 330 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3300FSBSL.pdf
Availability of RWR80S3300FSBSL
QUANTITY
RWR80S3300FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3300FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3300FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3300FSBSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3300FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3300FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S3300FSBSL
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG NATURAL 2500' datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V JB 0201 datasheet.pdf