Vishay/Dale RWR80S3320FSBSL
RWR80S3320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3320FSBSL
Brief Description
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3320FSBSL.pdf
Availability of RWR80S3320FSBSL
QUANTITY
RWR80S3320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S3320FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3320FSBSL
Related LinksRWR80S3, RWR80S3320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3320FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S3320FSBSL
MOD PHASE CONTROL SSR 25A 240VAC datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.54K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 400 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf