Vishay/Dale RWR80S33R2FPS73
RWR80S33R2FPS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S33R2FPS73
Brief Description
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S33R2FPS73.pdf
Availability of RWR80S33R2FPS73
QUANTITY
RWR80S33R2FPS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S33R2FPS73
Internal Part NumberEIS-RWR80S33R2FPS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S33R2FPS73
Related LinksRWR80S3, RWR80S33R2FPS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S33R2FPS73 Details Description
Related parts for RWR80S33R2FPS73
OSC XO 11.2896MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC COMPLEMENT SW FET DRVR 8-DIP datasheet.pdf
BAG SHIELD METAL-OUT 18X24 datasheet.pdf
IC DECODER 3 TO 8 LINE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
IC INVERTER SGL TINYLOGIC 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf